Czwartek, 26 grudnia
Imieniny: Dionizego, Szczepana
Czytających: 7553
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poznaliśmy ambasadorów otwartych serc

Czwartek, 12 października 2017, 11:09
Aktualizacja: Niedziela, 15 października 2017, 21:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poznaliśmy ambasadorów otwartych serc
Fot. Przemek Kaczałko
Paszporty ambasadorów ludzi otwartych serc, przyznawane przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, trafiły do kolejnych osób i instytucji. Wczoraj (11.10) w hotelu Cieplice zaszczytne tytuły trafiły w ręce Reginy Chrześcijańskiej z Wydawnictwa Ad–Rem, Huty Julia w Piechowicach oraz Janiny Frys.

Uroczystość wręczenia paszportów oraz biesiada były zwieńczeniem II Jeleniogórskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów "KSON-alia" 2017, w ramach którego w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się konferencja na temat realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Przyszłość" oraz inauguracja KSON-aliów. Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję na luźniejsze spotkanie w ogrodzie sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze, gdzie odbywały się warsztaty kulinarne promujące zdrową żywność, gry i zabawy, a w środę odbyła się wspomniana biesiada w Hotelu Cieplice.

W sumie, w gronie uhonorowanych tytułem Ludzi Otwartych Serc jest już 20 osób i instytucji - wczoraj w tym zaszczytnym gronie znalazły się trzy kolejne. - Pani Janina Frys to skarb wśród naszych wolontariuszy. Prowadzi Społeczną Agencję Zatrudnienia. Wykazuje się ogromną cierpliwością i sercem - argumentował Stanisław Schubert, prezes KSON. - Regina Chrześcijańska niesie nam nie tylko pomoc w zakresie spraw wydawniczych, ale też pochyla się nad kwestią charytatywnej pomocy dzieciom - kontynuował prezes sejmiku. - Trzecim ambasadorem została Huta Szkła "Julia", która mimo wzlotów i upadków w swojej historii otwiera się na potrzeby społeczeństwa, nie tylko Piechowic - dodał S. Schubert.

- Jest to dobra współpraca i mamy poczucie dodatkowej misji, że robi się coś dobrego i robimy to z przyjemnością - wyznała Regina Chrześcijańska z Wydawnictwa Ad-Rem, które m.in. składa biuletyn KSON-u "Niepełnosprawni Tu i Teraz" oraz drukuje ulotki i plakaty dla jeleniogórskiej organizacji.

Za każdym razem przedstawiciele Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych podkreślają, że ich główną misją jest wyciągnięcie ludzi z domu. - Często mieszkanie, dom, pilot w ręku, fotel - staje się nie tyle azylem, ile więzieniem. Chcemy pokazać ludziom, że warto wyjść, ogolić się, uczesać, wyprasować spodnie i być z nami - podkreślił prezes sejmiku, który cieszy się, że coraz więcej młodych osób wykazuje wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych. - Jestem osobą słabowidzącą i bariery oczywiście są, ale jest coraz lepiej. Chyba coś się przełamało w społeczeństwie, bo np. coraz rzadziej na pytanie, które zadaję w sklepie "ile coś kosztuje? - słyszę odpowiedź "tam jest napisane". Ludzie chyba rozumieją, że i na nich może przyjść czas, że będą słabiej widzieć - wyznał S. Schubert.

W trakcie uroczystości marszałek województwa dolnośląskiego wręczył prezesowi odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", którą Sejmik Dolnośląski przyznał Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych. - To ważna instytucja, która prężnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych - podkreślił marszałek Cezary Przybylski.

Czytaj również

Sonda

Czy w Wigilię będziesz miał(a) na stole 12 potraw?

Oddanych
głosów
709
Tak
22%
Nie wiem, nie liczę; może być 7 albo 15
78%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Stanowski i Mazurek kłamali i szkalowali reporterów
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
112
Kolizja z Teslą
 
Aktualności
Życzenia od Prezydenta Polski
 
Aktualności
Hotel Sanssouci w Karpaczu ma ruszyć wiosną
 
Jelenia Góra - KARR
Życzenia Świąteczne od KARR S.A.

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group